Gazete'de Biz

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Güzelbahçede açılan 5 Yıldızlı köpek oteli ( Doğan haber ajansı )

İzmir’de hayvansever 26 yaşındaki Bahadır Karabulut, kentin 5 yıldızlı köpek otelini kurdu. Fransa’da gördüğü köpek tatil köyünden esinlenen Karabulut’un, İzmir’in Güzelbahçe İlçesi’nde, otoyol kenarındaki Bobyland Dog Hotel’i mimarisiyle, Çeşme’den İzmir’e gelenlerin dikkatini çekiyor. 7.5 dönüm üzerine Avrupai standartlarda kurulan köpek otelinde son derece modern 24 oda bulunuyor. Açıkhavada gezinti alanı da bulunan odalarda ısıtma ve soğutma klima ile gerçekleştiriliyor. Köpek sahibi 24 saat köpeğinin durumunu gözlemleyebilirken, monitör aracılığıyla görüntülü olarak seslenebilecek. Ev içinde yaşayan köpeklerin psikolojisinin de düşünüldüğü otel odalarında, televizyon yayını da olacak. Oyun parkı ve yüzme havuzları da köpeklere sunulacak hizmetler arasında.

Bobyland Dog Hotel’de 24 köpeğin ağırlanacağını söyleyen Bahadır Karabulut, köpek odalarının ısı yalıtımı açısından son derece modern ve konforlu olduğunu dile getirdi. Sabah 08.00’de kabul edilecek olan köpeklerin önce yıkanıp temizlenerek, yiyeceğinin verileceğini kaydeden Karabulut, “Yuvasından uzak kalan köpeklerin strese girmelerini istemediğimiz için önce oyun parkında, yüzme havuzunda stresten arınmalarını sağlayacağız. Köpek sahibi köpeğini getirip bırakabileceği gibi talebe göre evden alıp eve teslim de yapabileceğiz” dedi. Bobyland Dog Hotel’de köpeklerin her türlü bakım hizmetinin de verileceğini anlatan Karabulut, önümüzdeki şubat ayından itibaren otelde veterinerin de bulunacağını belirterek, “Tatile giden ailelerin gözü arkada kalmayacak. Çünkü sevgili köpeklerinin onları aramayacağı, mutlu olacakları bir ortamda tatil yapmalarını sağlayacağız” diye konuştu.

Mehmet Kurt / İzmir, (DHA)

Köpeklere özel 5 yıldızlı otel keyfi (Sabah Gazetesi)

Köpeklere özel 5 yıldızlı otel keyfi

İzmir’de kurulan köpek oteli, sahipleri tatile çıkan köpeklere 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuyor. Güzelbahçe’de 11 dönüm alan üzerine kurulu otelde, internet aracılığıyla köpekler, sahipleri tarafından 24 saat izlenebiliyor. Otel yetkilisi “Onlar için günlük programlarımız var. Mamalarını verip, bir süre gezdiriyoruz. Öğle uykusundan sonra da hava durumuna göre havuza sokuyoruz. Havuz sonrası temizlendikten sonra streslerini almak için klasik müzik eşliğinde masaj yapıyoruz. Köpekler için otele ödenen günlük ücret 30 lirayı buluyor.

Resmi Kaynak

5 yıldızlı otelde keyif yaptılar! ( Kent Haber )
(ÖZEL HABER) – SADIK DOSTLARA 5 YILDIZLI HİZMET

Kurban Bayramı’nda kurbanlık büyük baş ve küçük baş hayvanlardan daha şanslı olanlar vardı. En sadık dostlarımız diye tabir edilen köpekler; Kurban Bayramı’nda Türkiye’nin ilk ve tek 5 yıldızlı köpek otelinde keyif yaptı.

Avrupa standartlarında bir tatil imkanı sunan Türkiye’nin ilk ve tek 5 yıldızlı köpek oteli Kurban Bayramı’nda da iş başında. Bobyland 5 Yıldızlı Köpek Oteli, bayram dolayısı ile ziyaretlerini gerçekleştirmek isteyen ailelerin, en sadık dostları için büyük bir fırsatlar tanıyor.

BU OTELDE YOK YOK

2009 yılının Mayıs ayında İzmir Güzelbahçe’de hizmete giren Bobyland Köpek Oteli’nde 24 adet bungalov ev tarzında kulübe bulunduğunu ifade eden Bobyland 5 Yıldızlı Köpek Oteli’nin sahibi Gonca Yalçındağ; klimalı sıcak-soğuk kulübelerde istirahat eden köpeklere ayrıca günün belirli saatlerinde klasik müzik dinletilerek masaj keyfi yaşatıldığını açıkladı. İşletme sahibi Yalçındağ, “Otelimizde 24 saat kamera kaydı bulunup online olarak web sitesinden izleyebilme şansı ile de köpek sahiplerinin gözleri

arkada kalmamış oluyor. Bayram dolayısıyla özellikle ailelerin köpeklerini teslim ettiği otelimizde tüm kulübeler dolmuş vaziyette. Avrupa olimpik köpek havuzu standartlarında olan havuzumuz içerisinde ise, suyun keyfini doyasıya çıkaran köpeklerimiz, vardiyalı olarak 24 saat otelde görevli bulunan personelimiz sayesinde günün her saatini huzurlu bir şekilde geçirmeleri sağlanıyor. Ayrıca; Otelimizin kulübeler bölümüne güvenlik açısından personel harici hiç kimse alınmamaktadır. Odalarımızın iç ve dış kısımlarında isteğe bağlı olarak akşamları da köpeklerimizin kulübe aydınlatması yapılmaktadır” dedi.

Her cins köpeği otellerinde ağırlayabildiklerini söyleyen Yalçındağ; uzman veteriner hekim ile birlikte herhangi bir olumsuz durumda da köpeklere müdahale edildiğini dile getirdi.

Siz tatile, o nereye? ( Elele Dregisi )

Bobyland Köpek oteli ve köpek eğitimi merkezinin elele dergisinde çıkan yazisi.

Siz tatile, o nereye?

Bobyland

Bobyland’de köpekler için 24 tane bungalov ev tarzında kulübe bulunuyor. Bu kulübeler köpeklere rahat edebilmeleri için her türlü konforu sunuyor. Otelin içindeki köpek havuzu ise köpekler için büyük bir eğlence kaynağı. Avrupa olimpik köpek havuzu standartlarındaki havuzda köpekler gün boyu serinleyebiliyor. Ve hiçbir köpek aynı anda havuza sokulmuyor. Dezenfekte işlemlerinin tamamlanmasıyla hepsi sırayla havuza giriyor. Ayrıca her havuz keyfinin ardından köpekler yıkanıp, kurutulup, tarandıktan sonra kulübelerine geri gönderiliyor.

Adres: İstikbal Cad. No:80 Güzelbahçe İzmir

Tel: (0232) 234 58 58

İnsan çatlatan köpek oteli… ( Anayurt Gazatesi haberi.)

İnsan çatlatan köpek oteli…

İnsan çatlatan köpek oteli…

İzmir’de kurulan köpek oteli, sahipleri tatile çıkan köpeklere 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuyor.

03 Temmuz 2010 Cumartesi

İZMİR – Görenlerin hayran olduğu köpek otelinin çatlatan konforu “vay zavallı insanlara “ dedirtiyor. KONFORA BAK KONFORA n Güzelbahçe’de 11 dönüm alan üzerine kurulu otelde, internet aracılığıyla köpekler, sahipleri tarafından 24 saat izlenebiliyor.

Görenlerin hayran olduğu köpek otelinin çatlatan konforu “vay zavallı insanlara “ dedirtiyor. Güzelbahçe’de 11 dönüm alan üzerine kurulu otelde, internet aracılığıyla köpekler, sahipleri tarafından 24 saat izlenebiliyor. Otel işletmecisi Bahadır Karabulut, yaptığı açıklamada, tatile çıkmak isteyip köpekleri nedeniyle istedikleri yere gidemeyenler ya da sahipleri tatildeyken yeteri kadar ilgilenilemeyen köpekler için kurdukları köpek otelinde, 24 kulübe bulunduğunu belirtti.

Klimalı, ısı yalıtımlı kulübelerin küçük ya da büyük ırklar için 2 şekilde planladığını kaydeden Karabulut, aynı amaçlı pansiyon tarzındaki yerlere göre daha konforlu, lüks ortamlar oluşturduklarını söyledi. Karabulut, köpeklere 5 yıldızlı otel konforunda baktıklarını ifade ederek, şöyle konuştu: ‘’Köpeği teslim alırken, kendi evlerinde hissetmelerini sağlamak için sahibinden köpeğin yatağını, mamasını ve oyuncağını istiyoruz.

Dezenfekte ettikten sonra eşyaları otele alıyoruz. Onlar için hazırladığımız günlük programlar var. Mamalarını verip, bir süre gezdirdikten sonra dinlendiriyoruz. Daha sonra onlarla oyun oynuyoruz. Öğle uykusundan sonra da hava durumuna göre havuza sokuyoruz. Havuz sonrası temizlendikten sonra streslerini almak için klasik müzik eşliğinde masaj yapıyoruz. Belli aralıklarla ruhsal ve fiziksel sağlık durumları da uzmanlarca kontrol ediliyor.’’

Resmi Kaynak

Köpeklerin ‘5 yıldızlı tatil keyfi ( ntvmsnbc )

Köpeklerin ‘5 yıldızlı’ tatil keyfi

İzmir’de kurulan köpek oteli, sahipleri tatile çıkan köpeklere 5 yıldızlı otel konforunda hizmet sunuyor. Güzelbahçe’de 11 dönüm alan üzerine kurulu otelde, internet aracılığıyla köpekler, sahipleri tarafından 24 saat izlenebiliyor.

ntvmsnbc ve Ajanslar

Güncelleme: 13:16 TSİ 02 Temmuz. 2010 Cuma

İZMİR – Otel işletmecisi Bahadır Karabulut, tatile çıkmak isteyip köpekleri nedeniyle istedikleri yere gidemeyenler ya da sahipleri tatildeyken yeteri kadar ilgilenilemeyen köpekler için kurdukları köpek otelinde, 24 kulübe bulunduğunu belirtti.

Klimalı, ısı yalıtımlı kulübelerin küçük ya da büyük ırklar için 2 şekilde planladığını kaydeden Karabulut, aynı amaçlı pansiyon tarzındaki yerlere göre daha konforlu, lüks ortamlar oluşturduklarını söyledi. Karabulut, köpeklere 5 yıldızlı otel konforunda baktıklarını ifade ederek, şöyle konuştu:

”Köpeği teslim alırken, kendi evlerinde hissetmelerini sağlamak için sahibinden köpeğin yatağını, mamasını ve oyuncağını istiyoruz. Dezenfekte ettikten sonra eşyaları otele alıyoruz. Onlar için hazırladığımız günlük programlar var. Mamalarını verip, bir süre gezdirdikten sonra dinlendiriyoruz. Daha sonra onlarla oyun oynuyoruz. Öğle uykusundan sonra da hava durumuna göre havuza sokuyoruz. Havuz sonrası temizlendikten sonra streslerini almak için klasik müzik eşliğinde masaj yapıyoruz. Belli aralıklarla ruhsal ve fiziksel sağlık durumları da uzmanlarca kontrol ediliyor.”

SAHİPLERİ İNTERNETTEN İZLEYEBİLİYOR

Otelin Halkla İlişkiler Sorumlusu Gonca Yalçındağ da köpeklerini emanet eden hayvanseverlerin tatil sırasında köpeklerinden haberdar olması için kamera sistemi kurduklarını ifade ederek, isteyenlerin internet üzerinden canlı olarak köpeklerinin neler yaptığını izleyebildiğini söyledi.

Cat&Dog Dergisi Yazımız.

Cat&Dog Dergisi Sayın Ersel Yaman Yıldırımın Yazısı.

Golden Retriever ırkı evlerimizde en çok bakılan büyük ırklardan bir tanesidir. Uyumlu karakteri, yumuşak huyu,diğer hayvanlarla iyi geçinmesi,evlerde tercih edilmesinin başlıca sebeplerindendir.Golden Retriever ile beraber yaşayanların kültür seviyelerinin yüksek olması,4 ayaklı dostlarına , bilinçli eğitim vermelerinin yolunu açar.Ülkemizde ki bir çok köpek forum sitelerinde , Golden Retriever dostları, eğitmenler , veteriner hekimler , eğitim , bakım ve yetiştirme bilgilerini paylaşmaktadır.Bu sayede Retrieverler evlerine ve yaşam arkadaşlarına daha kolay uyum sağlamaktadırlar.

Golden Retriever ırkı av ırkı olarak geliştirilmiş, daha sonra şehir hayatına uyumluluğu fark edildikten sonra evlerimizde bize eşlik etmeye başlamışlarıdır. Av ırkları genelde yüksek geri getir ( Retriever) içgüdüleri, kuvvetli fizikleri ve bitmez tükenmez enerjileri ile dikkat çekerler. Bir yavru Retriever alırken Annesinin ve Babasının karakterlerini ve ne amaçla üretildiklerini bilmemiz gerekir.Hiper aktif av amaçlı üretilen golden yavruları şehir içi apartman hayatına zor adapte olurken , sakin karakterde ebeveynlere sahip olan yavruların eve uyumu daha kolay olmaktadır.

Güçlü Bir Karakter

Dişi Golden Retriever ‘lar erkeklere göre daha naif karaktere sahip olduğundan, sakin mizaçlı kişilerle daha mutlu ve uyumlu olurlar. Sert ve asabi karakterli kişilere asla dişi Golden önermiyorum. Bu kişiler erkek Golden sahibi olabilirler. Çünkü erkek Golden Retriever ‘ ler çok güçlü ve ezilmeyen karaktere sahiptirler, bir çok güçlüğün üstesinden gelebilirler. Yanı sıra erkek Golden Retriever’ lar da dominasyon (baskın karakter sorunu ) en çok görülen sorunlardandır. Nedeni ise; evde el bebek gül bebek büyütülen yavru erkek goldenlarımızın büyük ihtimalle kendilerini ileri yaşlarda evin lideri olarak görmesidir. Yani bu yanlış yetiştirmeden kaynaklanan bir problemdir.

Tuvalet Eğitimi Onları İçin Kolay:

Köpekler yaşam alanlarına tuvaletlerini yapmayı tercih etmezler ve bu ihtiyaçlarını yaşam yerlerinden uzak bölgelerde giderirler. Büyük ırkların yaşam alanları da kendileri gibi büyük olduğundan, 5 aylık olduktan sonra bir çok Retriever bütün evi yaşam alanı sayar ve düzenli sokağa çıkarıldıktan sonra ihtiyaçlarını dışarıda giderirler. Burada püf nokta, sahiplerinin dostlarımıza onları düzenli bir şekilde dışarı çıkarabileceklerinin garantisini vermelerdir.

Başlasın Kovalamaca:

At-getir, köpeklerin avlanma içgüdüsünün insan tarafından karşılıklı olarak birbirilerinin lehine çevirmesidir. Birçok Golden yavrusu atılan bir çok nesneyi bize iç güdüsel olarak getirir. Biz bu sırada ona sevdiği yiyeceği yada aynı değerliliğe sahip olan ikinci bir oyuncağı verirsek, bu karşılıklı avladığımız canlıları beraber paylaştığımız anlamına gelir ve iki tarafta bu paylaşımdan memnun kalacaktır. Eğer her seferinde onun getirdiği avı alırsak ve onunla bir nesne paylaşmazsak, dostumuz bu ortaklıktan memnun kalmaz ve bizim attığımız objeyi sakınmaya başlar ya da o kaçar biz kovalarız. Bu sayede kovalamaca oyunumuz başlar. Bu kovalamaca oyunu, ileride cidden onu yakalamamız gerektiği anlarda başımıza bela olacaktır.

Zekâsı ile kendini ispat eden Golden Retriver ırkı için temel itaat ( tasmalı itaat ) çok alçak seviyede kalmaktadır. Mümkünse golden severler, kendileri uzaman eğitici eşliğinde çalışarak, köpeklerine daha ileri seviye eğitimleri vermelidirler. Ülkemizde birçok eğitim sınavını geçen, arama kurtarma ve spor yapan Golden Retriever takımları bulunmaktadır.

Su ve Retriever :

Bütün dünyada hatalı üretimlere bağlı olarak birçok köpek ırkında kalça çıkığı problemi ortaya çıkmaktadır. Yüzme insanlar için olduğu kadar hayvanlar içinde çok iyi bir spordur. Yüzme sayesinde kaslarının güçlenmesiyle, kalça çıkığı gibi büyük ve önemli bir rahatsızlık için tedavi aşamasında yol almış oluruz. Yüzlerce yılda elde ettikleri yüzen köpek genlerinin şehir hayatında kaybolması Retriever ırkının yaşadığı büyük bir sorun olacaktır. Golden Retriever yarışmaları ve üretimleri ülkemizde FCI ( Dünya Köpekler Federasyonu ) tarafından kabul edilen Köpek Irkları Federasyonu tarafından yapılmakta ve Golden Retriever ‘ lar 8. Grupta yarışmaktadırlar. Ülkemizde ‘’ Miço ‘’ , ‘’ Free Your Mind ‘’ , ‘’ Eclipse Sunny Field’s ‘’ birçok yarışa katılmış ödüllü Golden Retriever’lardandır. Kurucu üyesi olduğum Golden Retriver Derneği çatısında bütün bu ırkı severleri beraber çalışmaya davet ediyorum.Böylece bu özel ırka hak ettiği değer verilebilir.

Vet.Hekim Köpek Eğitmen Eğitmeni

Ersel Yaman Yıldırım.

İzmirde 5 yıldızlı köpek oteli ( Bobyland Köpek oteli)

HALİL ŞAHİN-Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün olmasıyla uzun tatil planı yapan hayvanseverler, kendileri tatildeyken sevimli dostlarının da güvenli ortamda, güzel vakit geçirmesi için köpek otelle…

HALİL ŞAHİN – Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün olmasıyla uzun tatil planı yapan hayvanseverler, kendileri tatildeyken sevimli dostlarının da güvenli ortamda, güzel vakit geçirmesi için köpek otellerine yoğun ilgi gösteriyor. Köpeklere sunduğu hizmetle beş yıldızlı otelleri aratmayan İzmir’deki otel, yüzde 100 doluluk oranına ulaştı.

Güzelbahçe’de, 10 dönümlük alana kurulu köpek otelinin işletmecisi Bahadır Karabulut, AA muhabirine yaptığı açıklamada, sahipleri tatile çıkan köpeklere konforlu bir tatil hizmet verdiklerini belirtti. Otelde ısı yalıtımlı, klimalı bungalov tipi 24 oda olduğunu anlatan Karabulut, köpeklerin fiziksel ve ruhsal tüm ihtiyaçlarının karşılandığını ifade etti.

Karabulut, köpeklerin ırklarına göre büyük ya da küçük odalarda misafir edildiğini, odalarına özel bahçelerinin bulunduğunu kaydederek, “Otele yeni gelen köpeklerin karnelerine bakıyoruz, aşılarını kontrol ediyoruz. Özel mama ve ilaçları varsa onları istiyoruz. Misafirlerimizi sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere yürüyüşe çıkarıyoruz. Öğleden sonra stres atmaları için oyun oynatıyoruz. Her gün tarıyoruz. Otelimizde 24 saat güvenlik görevlisi var” diye konuştu.

Karabulut, hayvanseverlerin tatildeyken de köpeklerini görebilmesi, gönül rahatlığıyla tatil yapabilmesi için otele kamera sistem kurduklarını ifade ederek, köpek sahiplerinin interneti olan cep telefonlarından bile köpeklerini izleyebildiğini söyledi.

– Otelde bayram yoğunluğu

Otelde yaz sezonunda yoğunluk olduğunu aktaran Karabulut, bayram, yılbaşı gibi zamanlarda da taleplerin arttığını bildirdi. Kurban Bayramı tatilinin dokuz gün olmasıyla yaz sezonu yoğunluğu yaşadıklarını kaydeden Karabulut, şuları söyledi:

“Kurban Bayramı tatili nedeniyle il dışına çıkanlar sevimli dostlarını her türlü detayın düşünüldüğü köpek otellerine emanet ediyor. Şu andan itibaren fulledik. Boş yer kalmadı. İnsanlar 9 günlük tatili en iyi şekilde kullanmaya çalışıyorlar ve biz de şu anda boş yer yok.”

Resmi Kaynak

Köpek otelinde dört köşeler! ( Akşam Gazetesi )

Dokuz günlük tatilde hayvanlar da bayram yapıyor. Beş yıldızlı otelleri aratmayan İzmir’deki köpek oteli, yüzde 100 doluluk oranına ulaştı. 10 dönümlük devasa alana kurulu mekanda, konukların tüm ihtiyaçları karşılanıyor. Dört ayaklı tatilcilerin VIP eğlencesinde, günde iki kere yürüyüşten oyuna, tüylerinin taranmasına kadar her türlü konforları sağlanıyor.

https://www.bobyland.com.tr/wp-content/uploads/2022/06/bobyland_kopek_oteli_logo_footer.png
Hakkımızda
İstikbal cad. no :80 Çelebi, 35310 Güzelbahçe/İzmir
Her gün: 10:00 - 18:00
ABONE OL!